Prześlij do nas formularz z krótkim opisem, w jakim budynku chcesz wykonać izolację. Nasz technik podpowie Ci, jakie rozwiązanie wybrać, w jaki sposób zoptymalizować koszty inwestycji oraz wskaże najbliższe terminy spotkania by na miejscu ocenić sytuację.
Gdzie Hydroizolacje znajdują swoje zastosowanie?
Hydroizolacje znajdują wszechstronne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu wykorzystuje się je do wykonania ochronnych powłok konstrukcji między innymi betonu i stali narażonych na wyjątkowo agresywne warunki środowiskowe.
Znajduje on zastosowanie w obiektach należących do przemysłu:
- chemicznego,
- petrochemicznego,
- energetycznego,
- hydrotechnicznego,
- budynkach użyteczności publicznej,
- oczyszczalniach ścieków
Jaka jest technologia wykonania?
Jest to system wytwarzany bezpośrednio na miejscu budowy, remontu. Do wykonania powłok elastomerowych wykorzystuje się specjalistyczne maszyny wysokociśnieniowe 160-180 bar, przy temperaturze powyżej pow. 60ºC. Dzięki wykonaniu izolacji za pomocą natrysku hydrodynamicznego system ten jest konkurencyjny w stosunku do prefabrykowanych materiałów izolacyjnych takich jak membrany PCV, EPDM , papa itd. Wspomniana konkurencyjność jest możliwa z uwagi na szybkość aplikacji.
Główne zalety systemu
Wytworzona powłoka jest monolityczna, bezspoinowa, szczelna i elastyczna, ponadto bardzo dobrze przylega do izolowanej powierzchni i nie ma możliwości, aby jakiekolwiek płyny podciekały pod izolację. Dzięki szybkiej reakcji chemicznej system może zostać nałożony bezpośrednio na beton, stal, drewno i inne. Obiekt może być oddany do eksploatacji niemal natychmiast po zakończeniu nakładania powłok, co zapobiega generowaniu wysokich kosztów związanych z wyłączeniem obiektu z użytkowania.
Hydroizolacja doskonale sprawdzi się, jako trwałe zabezpieczenie m.in. w:
- izolacji betonowych studni,
- izolacji i ochrony zbiorników,
- koryt ściekowych kolektorów i separatorów,
- zapór wodnych i instalacji hydrologicznych,
- zbiornikach wodnych, kanałach,
- silosów,
- tuneli, rowów,
- zabezpieczenia zbiorników i tac na agresywne materiały płynne i suche,
- zbiorników gruntowych i tac wokół zbiorników paliwowych i innych,
- basenów kąpielowych
- I inne
Polimocznik sprawdza się w każdym klimacie
Parametry techniczne izolacji natryskowej zostają zachowane niezależnie od temperatury otoczenia. Warstwa ochronna, którą zabezpieczamy budynki jest odporna na mróz i upały. Sprawdza się w przedziale temperatur od -50°C do + 180°C, a dodatkowo jest odporna na promieniowanie UV. Polimocznik może być stosowany również, jako izolacja dachów płaskich.
Polimocznik znajduje zastosowanie w:
- zabezpieczaniu sztucznych zbiorników,
- zabezpieczaniu ścian,
- zabezpieczaniu posadzek,
- zabezpieczaniu parkingów,
- hydroizolacji mostów i wiaduktów,
- obiektach hydrotechniczne.
Poniżej przedstawiamy parametry techniczne powłoki izolacyjnej wykonanej z elastomeru polimocznikowego o średniej grubości 1,5-2.0:
- twardość Shore’a D 45
- wydłużenie przy zerwaniu do 400%
- wytrzymałość na rozciąganie 10-15 MPa
- szybkie sieciowanie,
- żelowanie dzięki czemu powłoka nie spływa z pionowych powierzchni
wysoka odporność chemiczna, pyłosuchość - od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, - bardzo dobra przyczepność do podłoża betonowego i stalowego.